İçerik Ekleme Kuralları1. İçerik başlığı içeriğin metni ile uyumlu olmak zorundadır. Metne reklam içerikli yazı veya görsel ile herhangi bir link, vs. eklenemez.

2. İçerik oluşturan üye, haber paylaşıyor olmanın bilincinde doğru bilgiler aktarmak ile yükümlüdür. İçerikte yer alan bilgilerin hatalı veya yanlış olması durumlarında tüm yasal sorumluluk içerik sahibine aittir.
3. Sistem içerisindeki bir başka kullanıcıya ait olan içerikler üyenin izni olmadan kullanılamaz.
4. Üye tarafından hazırlanan içerikler onaylanıp yayına alındıktan sonra üzerinde herhangi bir değişiklik yapılamaz. Üye dilediği zaman içeriği silebilir.
5. İçeriği yayınlanan üyelerimiz, eskisehir.net yazarlar sayfasında editör olarak gösterilmektedir. Kullanıcı bilgilerini paylaşmak istemeyen üyelerimiz içerik oluştururken ‘Editör Görünümü’ kısmında profillerinde belirledikleri kullanıcı adını seçerek kişisel bilgilerini göstermeyebilir.
6. Oluşturulan içerikte ırkçı, cinsiyetçi, homofobik ve küfürlü ifadeler kullanılması kesinlikle yasaktır.

7. Üyeler tarafından hazırlanan içeriklerde, insanların dini inancına, ırkına, etnik kökenine, yaşına, sosyal durumuna, siyasi görüşüne, cinsel yönelimine, fiziksel durumuna göre kişilere veya belirli gruplara karşı nefrete teşvik edici, şiddet içeren, provokatif, aşağılayıcı ifadeler bulunması durumunda içerik yayınlanmaz.

8. Diğer kullanıcıların kişisel bilgilerini ifşa eden, bu bilgileri kendi çıkarları için kullanan; tehdit, taciz gibi unsurları kullanarak, diğer kullanıcıları rahatsız eden ve insanları şiddete yönlendirmek adına başkalarını kışkırtan söylemler içeren içerikler oluşturmak yasaktır.

9. Birey, kurum, kültür veya toplumları küçük düşürücü, küfür, aşağılama veya argo ifadelere izin verilmemektedir.

10. Hazırlanan içeriklerde mümkün olduğu kadar yazım ve imla bilgisine önem verilmelidir. Bu nedenle anlaşılmayan içerikleri, düzeltme ve silme hakkını eskisehir.net saklı tutmaktadır.

11. Herhangi bir ticari amaç ya da telif hakkı içeren içerik oluşturmak yasaktır.

12. Yargı mercilerine saygısızlık içeren veya içerme ihtimali olan içeriklere müsamaha gösterilmez. Yürümekte olan veya ileride başlayacak olan yargılama sürecini etkileyecek her şey bu kapsamdadır.


Önemli Not:

İçerik Ekleme Kurallarına aykırı içerikler yayınlanmaz.
İçerik Ekleme Kuralları hem bireysel hem kurumsal üyelerimiz için geçerlidir.
İçerik girişinde bulunan üye, yukarıda belirtilen kuralları okuyup anladığını ve bu kurallara uyacağını kabul ve taahhüt etmiş bulunur.